Globální Xiaomi Pad 6 v prodeji: Máme parádní kupóny
Planeta slev

Nyní padá na rekordních 227 €! Globální Xiaomi Pad 6 v EU skladu, kupónové ceny i pro originální příslušenství

Odebírat
Upozornit na
host

9 komentářů
nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Doležel

Jen pro info. Aliexpress neřeší a neplatí CLO, které se účtuje pro zásílky nad 150 EUR. Celnice dražší zásílky většinou pustí protože Aliexpress deklaruje nižší cenu zboží než 150 EUR (což je podvod vůči státu). V poslední době mě celnice zadržela 2 zásílky. Obě nad 150 EUR. U obou od prodejce na celnici deklarována nižší cena než 150 EUR. U první prodejen/deklarována (155/ 148 EUR). Aby prošlo, tak prodejce rozdělil do dvou zásílek. Důsledek pro mě. Vhledem k tomu, že Aliexpress nedeklaroval IOSS (ze kterého si celnice přečte, že byla DPH zaplacena az jaké částky), tak po mě celnice požaduje. 2x 350 za colní řízení (rozdělení do dvou zásílek), 2x poštovné z celnice (dobírka), zaplacení DPH z celé částky (chybí IOSS), zaplatení CLA. Celkem to činí cca 80 EUR u objednávky za 155 EUR. Druhá zásílka prodejen/deklarovaná cena (516/ 25 EUR). Úplně stejný důsledek.
Za mě tedy začala celnice řešit znovu zásílky kvůli falešným údajům ohledně cla.

Redakce

Nezačala, takto to funguje od roku 2021. Ali vybírá DPH do částky zboží 150 €, to je správné.

Martin

Zvláštní úprava daně IOSS – hodnota zboží nepřesahující 150 eur
https://podpora.financnasprava.sk/928586-Koho-sa-t%C3%BDka-osobitn%C3%A1-%C3%BAprava-dane-IOSS

Naposledy upravil 3 měsíce před Martin
Tomáš Doležel

Navazuji na předchozí příspěvek… Pokud Vám přišla z Číny zásílka nad 150 EUR a nebylo po Vás považováno celnicí CLO, tak Aliexpress deklaroval falešné informace celnici ohledně cla. Aby toto nebylo celnicí z dokladů zjistitelné, tak do deklarace Aliexpress neuvádí IOSS. Důsledek pro Vás je, že Celnice bude chtít zaplatit nejen CLO, ale i znovu DPH z prodejní částky (ve které již DPH je).

Redakce

To, že jste na Aliexpress zaplatili DPH, umíte velmi jednoduše vydokladovat. Přímo v objednávce je zobrazena položka VAT, popřípadě si stačí stáhnout fakturu z objednávky, tam je to také uvedeno. Na faktuře je uvedeno i jejich VAT number pod kterým jsou registrováni v Evropě pro platbu DPH.

kovář

Možná tak malé upozornění. Verze 8GB/128GB by neměla vůbec existovat a prodejce „mi_fans_store“ má zřejmě chybu v popisu a obrázcích. Na výběr jsou pouze 6GB/128GB nebo 8GB/256GB.

Redakce

Proč by neměla existovat? 🙂 Normálně existuje. Stačí si prohlédnout ofic. global stránku Xiaomi https://www.mi.com/global/product/xiaomi-pad-6/specs

kovář

Hmm. Zajímavé. Když jsem srovnával ceny, tak jsem přešel rychle slovenské prodejce a následně Aliexpres. Nikde jsem nenatrefil na 8+128 :D. Teprve teď koukám, ze např. TradingShenzhen má (měl) v nabídce. Klidně můžete smazat komentář :).

Redakce

TSZ má jen čínské verze, my máme v článku global. A global se dělá iv 8+128 GB, zřejmě je určena jen pro vybrané trhy, ale Číňané to prodávají do celé EU.