Fanoušci a nadšenci pro mobilní technologie, ale i široká veřejnost uživatelů mobilních telefonů je rozdělena na dva tábory. Samozřejmě to píšeme s nadhledem, ale existuje skupina lidí, která "miluje" Apple, iPhone a jejich iOS.
Pak je tu druhá skupina, která fandí zase telefonem s operačním systémem Android a nedá na něj dopustit.
300 eur vs 1169 eur
Tyto dvě skupiny spolu už mnoho let řeší vzájemné spory o tom, které zařízení a operační systém je lepší, či horší. Zdá se, že ještě i mnoho let řešit budou, protože tato otázka se nedá jednoznačně vyřešit.
Nesrovnatelné se srovnávat nedá. Jedno řešení však existuje. Každý by si měl vybrat to, co mu nejvíc vyhovuje.
Co však můžeme z obou systémů porovnávat, jsou některé charakteristiky. Pro tento účel si vzal technologický vloger Tech Thusiast ke srovnání to nejlepší z obou táborů, což v současnosti známe. Nejnovější přírůstek z dílny iPhone 11 Pro postavil proti zabijákovi vlajkových lodí Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro).
V cenách těchto smartphonů je propastný rozdíl, ale jak si vedou v realitě v souboji proti sobě? To nám ukazuje video od zmíněného YouTuber. Ve svém videu vloger porovnává rychlost spouštění aplikací, a to hned několika za sebou.
Kterému ze zařízení se to podaří spíše dostává bod. Aby to nebylo tak jednoduché, test byl rozdělen do dvou kol. Musíme podotknout, že všechny spuštěné aplikace zůstaly běžet na pozadí. Test ve druhém kole spočíval opět v spouštění stejných aplikací, avšak v opačném pořadí, tedy od konce.
Celý speed test:
Skóre 11: 8 pro Redmi K20 Pro
Jak si viděl ve videu, Redmi zvítězil při spuštění aplikací Google, eBay, GoogleNews, Twitter, YouTube, Candy Crush, Pokemon Go a Temple Run 2. Pri spustení HotDeals, Camera a Lemmings bol stav nerozhodný, teda remíza.
Ve druhém kole náskok ještě narostl av opačném pořadí spouštěných aplikací Redmi K20 Pro dosáhl skóre 14: 7.
Výsledky hovoria samy za seba, ale tým rozhodne nechceme povedať, že Redmi K20 Pro (Mi 9T Pro) je lepší ako iPhone 11 Pro. Ako sme už napísali, nie je možné vykonať komplexné porovnanie a jednoznačne povedať, že jeden z nich je lepší. V tomto videu pri porovnaní reakcií spúšťaním aplikácií však jednoznačne zvíťazil čínsky „Killer 2.0“.
Cílem samozřejmě není podněcování ke sporům mezi fanoušky. Šlo o ukázku, že i levnější zařízení dokáží toho hodně nabídnout a ne vždy je nejlepší to nejdražší.