Nákupy z Číny v roce 2021: Nový zákon ao kolik se zboží prodraží?
všechny články

[Aktualizováno] Rok 2021 a nákupy z Číny: Jak to bude fungovat a skutečně se zboží prodraží?

komentářů (32)
 1. Van der Vaška píše:

  tato evropská sebranka.
  ne ze by zjednodušilo celního sazebníku pro max dvě sazby cel, ale oni musí jen na to spravit novy předražený IT system.
  a ne že by zrušili celu DPH, kde se dělají same podvody a potom placu, kolik miliard ztratila unia jen na této dani ...

 2. Jerry19 píše:

  Ne 3,6 € poplatek, ale uz po novém 9 € nova sluzba ... Posta vas zastoupí v elektronickém celním řizeni za 9 € a 3 týdny zdržují balik na celnici ... To co dříve bylo automaticky za 3 dny za 3,6 € je nyní s vyplněn dalšími papíru zmocnění trva to 3 týdny a stoji to 9 € ne 3,6 € ... https://www.posta.sk/subory/40279/2020_06_26_ts_slovenska-posta-ponuka-novu-sluzbu-pre-colne-konanie_final.pdf

 3. Rafael Szabo píše:

  Čínští výrobci prodávají své výrobky přímo z výroby přes Internet. Toto se nelíbí obchodním řetězcům, které takto přicházejí o své zisky. Novými opatřeními EU přinutí kupujících nakupovat přes obchodní síť. Toto je lobování a ne férová Hospodářská soutěž.

 4. Augustin píše:

  Špinavost největšího zrna !!! Tak pak ať mi dají 2 letou záruku na výrobek, když si ptají daně, chudých idu ojebavat, co je do toho co si já kupim, pokud to nejsou zbraně, drogy, bílé maso, ať se do toho Neser ...

 5. Radoslav píše:

  JIŽ je načase poslat tu posranou EU do prdele is těmi nikým nevolenými byrokratickými špíny, které reálně vládnou. Celé korona divadélko něco stojí tak si to musí vybrat od lidí aby měli na své dementní Lockdown (toto je jen první předvoj před novými daněmi). Je mi to velmi líto, protože jsem začal stále více věcí z Číny kupovat. Také doufám, že projekt xiaomiplanet nebude kvůli tomu ohrožen, držme si palce navzájem.

 6. Tomáš píše:

  Jak to bude s balíky, když např přes ebay kupim 200e notebok v dražbě za 30e např ..
  Nebo pokud mi někdo pošle z usa zboží nějakou elektroniku jako darek?

  1. Redakce píše:

   Pro zboží nad 22 € se nic nemění, změna nastává u zboží do 22 €, který byl dosud od DPH i cla osvobozen. Dražší zboží se bude prodávat tak jako dosud. Dárky na celnicích již nijak neprocházejí, i když vám to někdo pošle opravdu jako dárek, musíte doložit reálnou cenu zboží v balíku a zaplatit DPH, popřípadě clo, pokud se na zboží vztahuje.

 7. Beee píše:

  Není pravda, že elektronika je osvobozena od cla. Právě naopak. Clo pro elektroniku nad 150 € je 11%

  1. Redakce píše:

   Elektronika je osvobozena od cla od roku 2015, kdy EU přijala nový zákon. Nepodařilo se nám dohledat nic nového, že by proběhla nějaká změna. Máte k tomu nějaký zdroj? Možná se mýlíme.

 8. Robo píše:

  V celním sazebníku žádná "elektronika" není. Je to všechno rozděleno na milion položek. Nechce se mi to hledat konkrétní, ale například led diody jsou bez cla, ale led svítidla mají clo 3,7% (led pásy jsou zařazeny ještě někde jinde). Sazebník má "100 let" a místo toho aby se vydal nový tak se jen doplňuje a už se z toho nevyzná nikdo. Plus určité cla se mohou měnit ze dne na den.

 9. michal píše:

  Trošku odbočím od tématu, mohu se zeptat proč jste zrušili facebookovou stránku xiaomiplanet.sk a do ostatních fan skupin (kromě dealplanet, chinaplanet) už nepřibývají žádné slevové kupóny jak to bývalo pravidelně?
  Děkuji.

  1. Redakce píše:

   My bychom vlastní Facebook stránky určitě nerušily. 🙂 Bohužel zrušil nám ji Facebook a bohužel je nenávratně pryč. Nemáme přístup ani k naší skupině Xiaomi Friends. Proto sdílíme články na ostatních stránkách, které máme k dispozici. Založili jsme také novou skupinu, můžete se přidat https://www.facebook.com/groups/xiaomiplanet.

   Xiaomi začalo rušit všechny stránky, které bez povolení používají značku Xiaomi v názvu. Je to nepochopitelný krok od Xiaomi, protože například v našem případě jim děláme v podstatě službu, informujeme o jejich novinkách, tvoříme komunitu kolem značky, radíme lidem s problémy s jejich produkty ... takový přístup jsme zatím neviděli u žádné jiné značky, Apple, Samsung, Huawei, všichni mají neoficiální komunitní weby a fungují dlouhá léta, i na světové bázi.

 10. Beee píše:

  https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/oslobodenie-od-cla-dph-a-spd

  Žádná zmínka o nějaké změně v 2015. Stav nezměněn min. od 2009. Od cla osvobozeno zboží do 150 €.

  1. Redakce píše:

   Dají se dohledat několik články z 2015, že clo na elektroniku skončilo. https://dennik.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy/572723-lacnejsie-telefony-i-notebooky-cinske-clo-konci. Z Číny nakupujeme přes 5 let a dosud jsme clo na telefony ani jinou elektroniku nikdy neplatili.

 11. Beee píše:

  Teď jsem díval historii komunikace s celnicí av březnu 2017 mi bylo normální vyměřené clo a DPH na telefon.

  1. Redakce píše:

   Zajímavé, nám nedávno celně odbavena hodinky Amazfit X v hodnotě 200 €, zaplatili jsme 20% DPH a poplatek 9 € za celní řízení. Nic víc.

 12. Kristina píše:

  Dobrý den, prosím vás, jak je to v případě pokud zboží nepřekročí výšku 22 €, ale poštovné je 5 €? Platim v tomto případě DPH? Děkuji

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, ano, důležitá je výsledná suma is poštovným. Vše nad 22 € včetně poštovného už podléhá celní kontrole.

 13. VOLT píše:

  Pokud si objednám v jedné zásilce X různých výrobků / z téhož obchodu odeslány v jednom balíku / budu platit pouze 1 x 9 Euro za balík + DPH nebo za každou položku v balíku zvlášť?
  Jinak noše pošta si pěkně přivydělá, bude i na zlaté padáky jako v minulosti.

  Co se stane v případě, že se nebudu chtít dát zastupovat Slov. poštou? Bude možnost vyhnout se poplatku 9 Euro samozastupovaním?

  Někdy mi přišly zásilky i do dvou týdnů po objednání ale současnosti se to už blíží ke třem měsícům, zdá se mi, že zásilky stojí i měsíc kdesi na SK. Čili jako tak je bezpečné nakupovat jen do konce března 2021. Pak už jen věci, které by tak, či tak jeli přes celní řízení.
  A ještě je tu možnost kupovat v EU skladech ale pouze omezený sortiment + špatně se to vyhledává. Velké e-shopy by mohli vytvořit takový filtr.

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, pokud bude více položek v jednom balíku, nebudete platit zvlášť za každou položku, ale jen jednou za celý balík. No i při objednávce více zboží od jednoho prodejce se stává, že prodejce to odešle ve více balících, někteří prodejci mají sklady v různých městech a zboží nemusí mít ve stejném skladu.

 14. Ľuboslav píše:

  Ahojte, pokud koupím čínské zboží z evropských skladu např. v hodnotě 1000 e, tak je tam psáno, že všechny poplatky platí dovozce / je to již procleno, zaplacená daň / přijde mi už zásilka domů bez oplátku, nebo jak to je? Ví někdo prosím?

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, z EU skladu se neplatí žádné dodatečné poplatky, balík už musí být odbaveno a na doručení v rámci EU se již nevztahuje celní řízení. Co konkrétně máte zájem objednat? Můžete nám napsat na chat na naši FB stránku. https://www.facebook.com/dealplanet.sk

 15. blbecheck píše:

  V článku jsou nepřesné informace. Poplatek 9 € za zastupování platíte pouze, pokud nepodáte e-celně prohlášení a celý proces necháte na poštu. Ale i v opačném případě zaplatíte 4 € za poštovní celní servis - poplatek za to, že pošta zadrží zásilku, abyste mohli spokojeně podat prohlášení a zaplatit DPH a příp. clo.

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, ano, o 9 € poplatku píšeme, to je při zastupování SK poštou, tak jak píšete. Zjišťovali jsme i poplatky v případě elektronického celního prohlášení, ale zatím se nám nepodařilo zjistit konkrétní částky, kontaktovali jsme přímo SK poštu a nevěděli nám říci, jaké budou přesně poplatky. Vše se uvidí po 1.7. a my určitě budeme o všem informovat. Máme na cestě několik balíků, budeme testovat nový systém proclení.

 16. Ren píše:

  Donutí pošta zaplatit clo a DPH i když se nepřevezme zásilka? Nebo zboží propadne bez poplatku?

  1. Redakce píše:

   Pokud nezaplatíte, balík vrátí zpět a je dost možné, že prodejce vám nebude chtít vrátit plnou částku zboží zpět. Musí totiž hradit poštovné za balík tam i zpět.

 17. blbecheck píše:

  Na 4 € jsem se ptal pošty a dostal jsem odpověď, že budou platit i po 1.7. při e-prohlášení. Zbývá jen doufat, že to byla nesprávná informace.

 18. dusan píše:

  Cize, slovenska posta bude po mně chtít 4eura za to, že jsem si objednal něco mimo EU, např za 50centov, a zaplatit z toho ještě i 10centov DPH?
  TO se s konem srazily? 4eura paušálně?
  Mam tip na byznys, kdo jde do toho? Zbuchajme nějakou doposielaciu firmu mimo EU, slučují zasilky, a potom rozešleme ..
  Toto je terorismus, co po nas EU a SP chce, cisty terorismus.

 19. dusan píše:

  BlbeCheck, obavám se, za na Loovensku byla toto správná informacia .. V takovém případě zásilky nepřevezmu, ao to později najdem způsob, jak jejich ofajcit někde jinde.

 20. MF píše:

  Dobrý den, když nechci platit poště 9 € za vybavení a udělat si sám e-prohlášení, kde ho najdu a jak to celé zrealizovat? Stačí mi na to číslo zásilky, což udává Aliexpress?

  1. Redakce píše:

   Dobrý den, přijde vám domů výzva z celního úřadu a rovněž postup, jak celé celní řízení sprocesovať. K e-celnímu řízení je připraven nový portál https://www.ecm.financnasprava.sk/, Přes který to bude probíhat. Samozřejmě potřebujete elektronický občanský průkaz. Poplatku poště se však nevyhnete, pokud si řízení uděláte svépomocí, budete platit 4 €. Více k novým poplatkům pošty zde: https://chinaplanet.sk/toto-su-nove-poplatky-slovenskej-posty/

 21. Zde píše:

  Dobry den. 1.7 2021 se přípl za zboží. Dobře budis. Ale když posta chce připlatit zkvalitňovat i sluzby nebo to bude jako dosud. Slovenko hned přijalo nove opatření ale je i nato pripavene? Dost o tom pochybjem. Snižování zaměstnaců na SP zrušení poboček celnici. Pokud to bude fugovat jako dosud ze zboží na Slovensko z Aliexpessu pride za dva týdny ale v Braislavkom sladu ho poslu na proclení do Košic a pak zpátky do skladu v BA. Pak to perbere posta a zrau zjistíme že to trvalo jen u nas měsíc tak to o něčem svědčí ze sluzby su ubohý. Papírování byrokracie pohodlnost nechota: to je Troll Sloveska.

odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Políčka se symbolem (*) jsou povinné.

Domů

slevy

Recenze

Čína planeta