Do rukou se nám dostaly dva špičkové fotomobily, které jsou zároveň nejlepšími chytrými telefony obou výrobců. Xiaomi 15 Ultra navazuje na předchůdce agresivním designem zaměřeným na fotoaparáty, ale dostal několik zajímavých vylepšení.
Největší Xiaomi skupina na slovenském FB
Honor se svým vlajkovým modelem Honor Magic7 Pro pro rok 2025 zase pokračuje v tradici, kterou je přinést nejen kvalitní fotomobil, ale také plnohodnotnou vlajkovou loď. My jsme měli možnost oba smartphony několik dní vyzkoušet, teď ti přinášíme přímé srovnání jejich fotoaparátů.
Xiaomi 15 Ultra vs Honor Magic7 Pro: Hlavní fotoaparát
Fotovýbava je u obou modelů na ten nejvyšší úrovni. Začneme pěkně popořádku, hlavním fotoaparátem. V případě Xiaomi se jedná o obrovský 1“ snímač s rozlišením 50 megapixelů a optickou stabilizací obrazu . Clona je na úrovni f/1.6 a je škoda, že už není variabilní. Ve srovnání s předchůdcem je to trochu krok zpátky.
Honor v rámci hlavního fotoaparátu také moc nezaostává. Rozlišení je také 50megapixelové, ale samotný snímač je o něco menší (1/1.3″). Také mu nechybí optická stabilizace obrazu a tentokrát se nezapomnělo ani na variabilní clonu.
Ta je v rozmezí od f/1.4 (což je lepší clonové číslo než v případě Xiaomi) až po f/4.0. Při fotografování si chytrý telefon nastavení clony řeší úplně sám, ale upravitelná je i uživatelsky, a to v profesionálním režimu.
Pozn. redakce: Všechny srovnávací záběry byly do článku vystřižené (a přiblížené) z původních fotek, aby byl lépe viditelný rozdíl v detailech a dynamickém rozsahu. Proto se může zdát, že mají nižší kvalitu než ve skutečnosti.

Snímky z hlavních fotoaparátů začínáme hned mimořádně náročnou scénou – noc – přičemž budova byla výrazně osvětlena dočervena. Post-processing Honoru zde fungoval pravděpodobně na 300 procent, čeho výsledkem je fotografie, které chybí dynamika . Tmavé části záběru se snažil co nejvíce zesvětlit, což je patrné zejména na podlaze, která je nepřirozeně červená.
Budova sama o sobě vypadá velmi dobře, stejně tak i domy za ní, které vůbec nejsou přepáleny, a to i přes výrazné světlo, které od nich šlo. Xiaomi se snaží fotky upravovat méně, čehož výsledkem je sice dynamičtější a uvěřitelnější záběr, ale tmavá místa jsou více rozostřená a silné světlo zezadu se neobešlo bez menších přepalů. Objekt uprostřed záběru je ostřejší a detailnější v případě Honoru, ale i tady je vidět, že do značné míry za to může softwarová úprava.

Druhá náročná noční scéna, která zachycuje bratislavské sídliště. Tady musíme objektivně říci, že záběr se lépe povedl Xiaomi . Honor se zde snaží poskytnout lepší dynamický rozsah, co se mu sice i daří, Xiaomi zase nechává výrazně světlá místa jemně přepálí, co záběru přidává na dynamice. Zároveň to ale nepůsobí příliš rušivě. Fotografie Xiaomi je v tomto případě i ostřejší.

Fotografie byla pořízena během krásného slunečného dne, avšak poněkud proti slunci. V konečném důsledku jde o docela náročný záběr, se kterým se oba modely popasovaly velmi dobře. Výše můžeš vidět značně oříznutý finální záběr, přičemž Xiaomi v tomto případě nabízí více detailů a saturovanější fotku, která vypadá o něco živěji. Oba záběry jsou ale mimořádně kvalitní.
Xiaomi 15 Ultra vs Honor Magic7 Pro: Teleobjektiv
Co se týče přibližování, právě toto je kategorie, ve které v posledních letech vlajkové lodě soupeří snad nejvíce. Každý výrobce se snaží nejen poskytnout co největší přiblížení, ale často vidíme i větší a kvalitnější snímače s vysokým rozlišením či periskopické objektivy s pořádným optickým přiblížením.
V rámci přibližování si jeden druhému nic nedarují. Začneme tím jednodušším – Honorem, protože ten má „jen“ jeden přibližovací objektiv. Ale ne jen tak ledajaký. Ve srovnání s tím hlavním je samotný snímač jen o něco menší (1/1.3“), ale nabízí rozlišení až 200 megapixelů. Optické přiblížení je trojnásobné, digitální až 100násobné. Fotoaparátu samozřejmě nechybí optická stabilizace obrazu.
Pokud přibližuješ více než 50násobně, v prostředí fotoaparátu umíš aktivovat AI režim, který dokáže takto extrémně přiblíženou fotku vylepšit. Přidá ostrost a pokusí se dopočítat pixely tam, kde to považuje za vhodné. Funguje to výborně při focení objektů pravidelnějších tvarů.
Xiaomi nabízí rovnou dva přibližovací fotoaparáty . Prvním je 50megapixelový snímač se zajímavou clonou f/1.8, která slibuje slušné záběry i ve zhoršených světelných podmínkách. Fotoaparát disponuje optickou stabilizací obrazu a trojnásobným optickým přiblížením.
Hlavní hvězdou zde však je 200megapixelový periskopický fotoaparát s 4, 3x optickým přiblížením a stejnou velikostí jako konkurent od Honoru. Jeho světelnost je také stejná – f/2.6 a také má optickou stabilizaci obrazu. Digitální přiblížení může být maximálně 120násobné.

Tato fotka byla pořízena v noci pomocí teleobjektivů (v případě Xiaomi s rozlišením 200 MPx). Je vidět, že Honor má ostřejší text, ale v tomto případě jde více o post-processing, který pomáhá poměrně výrazně.
Xiaomi zase nechává jakýsi originálnější nádech, no text není ani zdaleka tak dobrý . Na pozadí je také v případě Honoru vidět, že zde zaúradoval post-processing možná i více, jak by bylo potřeba. Xiaomi ho má možná o něco více rozmazané, no uvěřitelnější.

To, zda je lepším řešením agresivnější úprava záběru po vyfotografování, necháme samozřejmě na tebe. V tomto případě ale záběr Honoru vypadá mnohem lépe, ostřejší. Porovnáváme však s teleobjektivem s trojnásobným optickým přiblížením, 200 MPx snímač v Xiaomi jsme tentokrát nechali tak.
V každém případě, opět se projevuje úplně totéž, co při první fotografii. Xiaomi jí nechává jakousi autencitiu. V rámci srovnání přibližovacích objektivů je toto jediný záběr, při kterém jsme vyzkoušeli fotoaparát Xiaomi s trojnásobným přiblížením.

Tato fotografie sice byla pořízena v dobrých světelných podmínkách, ale kostel na ní je poměrně tmavý. Tady jsme se podívali na to, jak se zařízení popasují s dynamickým rozsahem. Honor ho má v tomto případě agresivnější, ale stále je ještě v normě, nenazvali bychom ho přehnaným.
Hodiny na Honoru vypadají o něco ostřeji a výrazněji, což je opět výsledkem agresivnějšího post-processingu. Někomu to může takto vyhovovat, někomu zase ne. Oba porovnávané záběry jsou vzhledem k podmínkám velmi dobré.

Tento snímek ukazuje 50násobné digitální přiblížení u obou smartphonů. Xiaomi vlevo nabízí úplně jiné barevné podání než Honor, ve skutečnosti má věrnější barvy. Nicméně pravdou je, že reálné to bylo někde ve středu, ale stále více k Xiaomi. Obrázek obsahuje tři fotografie, přičemž jen levá patří Xiaomi.
Ta zcela vpravo je vytvořena Honorem se speciálním AI režimem, který se snaží dopočítat chybějící pixely a obecné zlepšit přiblížené snímky. V případě jednoduchých tvarů se mu to docela daří, což je prakticky příklad i tohoto. Ve srovnání s původní fotkou Honoru je záběr mnohem ostřejší, ale zase mu chybí věrnost.

Přiblížené záběry ukončíme poměrně náročnou noční scénou. U Honoru je zde jasně vidět, že software se snaží fotografii zlepšit co nejvíce, ale trochu to přehání. Fotka je světlejší a na první pohled vypadá zajímavější, ale použitý dynamický rozsah je až extrémní a nepřirozený.
Xiaomi vsadilo spíše na věrnější barvy a nebálo se ponechat tmavé části opravdu tmavými. Na záběru je vidět i místa, které již hraničí s přepalem, software to stále udržel relativně fajn.
Xiaomi 15 Ultra vs Honor Magic 7 Pro: Ultra-širokoúhlý fotoaparát
Ani v této kategorii si oba srovnávané chytré telefony nic nedarují. Xiaomi 15 Ultra má 50megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát s clonou f/2.2 a úhlem záběru 115 stupňů. Honor Magic7 Pro se chlubí ronvakým rozlišením, ale ještě širším úhlem záběru – 122 stupňů. Jeho clona je f/2.0. Oba fotoaparáty dokáží i zaostřovat.

V obou případech jde o velmi dobrý záběr, liší se jen minimálně. Všimnout si můžete vynikajícího a přirozeného dynamického rozsahu a věrného podání barev. Při pořádném přiblížení je vidět, že fotka Xiaomi je o něco detailnější.
Kdo je králem fotografie?
Jednoznačně určit to, který z této dvojice fotí lépe, není úplně možné. Každému uživateli se totiž líbí něco jiného. Ve zkratce můžeme říci, že určitě neuděláš chybu, pokud si koupíš kterýkoli z nich . Dostaneš nejen skvělé parametry a maximální výkon, ale také skvělý, opravdu skvělý fotoaparát.
Obecně bychom mohli říci, že Xiaomi spoléhá spíše na samotný hardware, zatímco post-processing Honoru funguje opravdu na plné obrátky . Smartphone výsledné snímky výrazně upraví a zlepší dynamický rozsah.
Na jednu stranu to vypadá na první pohled výborně a pro focení například na Instagram se to hodí. Nicméně záběry jsou méně reálné, vypadají více uměle. Ale pozor, mluvíme zde o mimořádně náročných podmínkách, zejména v noci, kde snímače chytrých telefonů prostě potřebují nějak „pomoci.“
Xiaomi 15 Ultra Globální Verze
- Španělský sklad, 16 + 512 GB, 2 roky záruka
- Photography Kit
- Český sklad, 16 + 512 GB, 2 roky záruka
- Český sklad, 16 GB + 1 TB, 2 roky záruka
- Bezcelní dodaní, 16 + 512 GB
- Bezcelní dodaní, 16 + 1 TB
- ES sklad, 16 GB + 512 GB, 90W nabíječka, 2r záruka


ES sklad
Expresní doručení ze španělského skladu bez cla a DPH.
Tento produkt ti bude doručen expresně z lokálního španělského skladu. Dodání ze Španělska většinou trvá 7-10 dní a doručuje kurýr. Při dodání už neplatíš žádné poplatky navíc, žádné clo ani DPH.


15-ti denní doručení
15-ti denní doručení přes dopravu Aliexpress Standard Shipping
Pro tento produkt je k dispozici doprava Aliexpress Standard Shipping s garantovaným doručením do 15 dnů. Je to nejvýhodnější způsob dodání, který probíhá bez celních poplatků a ve většině případů doručuje kurýrní společnost. 15denní doručení jsme reálně otestovali .
Expresní doručení z českého skladu bez cla a DPH.
Tento produkt ti bude doručen expresně z lokálního českého skladu. Dodání z Česka většinou trvá 7-10 dní a doručuje kurýr. Při dodání už neplatíš žádné poplatky navíc, žádné clo ani DPH.
Expresní doručení z českého skladu bez cla a DPH.
Tento produkt ti bude doručen expresně z lokálního českého skladu. Dodání z Česka většinou trvá 7-10 dní a doručuje kurýr. Při dodání už neplatíš žádné poplatky navíc, žádné clo ani DPH.


Standard Shipping
Při dopravě Standard Shipping neplatíš žádné poplatky navíc.
Doporučujeme zvolit dopravu Standard Shipping, při které nebudeš doplácet nic navíc. Celní poplatky a případné DPH za tebe vyřídí přímo prodejce. Dopravu lze zvolit až v košíku, po zadání doručovací adresy. Doručení při této dopravě většinou trvá přibližně 15 dní, může však i déle.


Standard Shipping
Při dopravě Standard Shipping neplatíš žádné poplatky navíc.
Doporučujeme zvolit dopravu Standard Shipping, při které nebudeš doplácet nic navíc. Celní poplatky a případné DPH za tebe vyřídí přímo prodejce. Dopravu lze zvolit až v košíku, po zadání doručovací adresy. Doručení při této dopravě většinou trvá přibližně 15 dní, může však i déle.


ES sklad
Expresní doručení ze španělského skladu bez cla a DPH.
Tento produkt ti bude doručen expresně z lokálního španělského skladu. Dodání ze Španělska většinou trvá 7-10 dní a doručuje kurýr. Při dodání už neplatíš žádné poplatky navíc, žádné clo ani DPH.
V případě dobrých podmínek podávají oba modely velmi vyrovnané a věrné výsledky, Xiaomi se snaží více zachovat si jakousi autenticitu, a to i na úkor většího rozmazání v noci. Je jen na tobě, které řešení se ti líbí víc.
Pro další přísun novinek ze světa Xiaomi sleduj i nadále náš web Xiaomi Planet, přidej se do naší Facebook skupiny, kde tvoříme aktivní komunitu a navzájem si pomáháme. Odebírej také náš Telegram, kde dennodenně přidáváme nejlepší nabídky a kupóny z Číny.